Dofinansowanie na ,,Doposażenie placu zabaw w urządzenia siłowni zewnętrznej oraz utworzenia miejsca integracji mieszkańców” w miejscowości Długie Nowe.

Gmina Święciechowa otrzymała dofinansowanie w kwocie 10 100,00 zł w ramach XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” na projekt pn. „DOPOSAŻENIE PLACU ZABAW W URZĄDZENIA SIŁOWNI ZEWNĘTRZNEJ ORAZ UTWORZENIE MIEJSCA INTEGRACJI MIESZKAŃCÓW” w miejscowości Długie Nowe.

Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni w Długiem Nowym, poprzez doposażenie placu zabaw w urządzenia fitness i utworzenie miejsca integracji mieszkańców, tj. miejsca do organizacji spotkań przy ognisku.

Realizacja projektu ma również na celu uatrakcyjnienie okolicy oraz aktywizację lokalnej społeczności w tak ważnym aspekcie jakim jest zdrowie oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego trybu życia. Zakres rzeczowy projektu obejmuje dostawę i montaż 6 urządzeń siłowni zewnętrznej (tj. jeździec, biegacz, orbitrek, wahadło, wyciskanie siedząc i stepper). W realizację zadania zostaną zaangażowani mieszkańcy, poprzez utworzenie miejsca na organizację ognisk i uporządkowanie placu zabaw.