Szlak świętego Jakuba

W Święciechowie kierujemy się ku widocznej z daleka wieży kościoła ulicami Wolności i  Ułańską. Przed rynkiem skręcamy w lewo, ulicą Kościelną do kościoła pw. św. Jakuba.

Ulicą Św. Marka dochodzimy do Rynku, a następnie ulicą Wschowską wychodzimy ze Święciechowy. Po 1400 metrach dochodzimy do bocznej, szerokiej drogi gruntowej ukośnie w lewo. Po 1700 metrach od momentu zejścia z asfaltu natrafiamy na wyraźne rozwidlenie, gdzie skręcamy w prawo drogą obsadzoną dębami. Dochodząc do asfaltowej drogi koło krzyża, kierujemy się w lewo i dochodzimy do okazałego pałacu w Trzebinach.

Wychodząc z pałacowego parku kierujemy się na lewo, osiągając po kilkuset metrach centrum tej niewielkiej miejscowości. Skręcamy w lewo przy starym dębie. Początkowo asfaltową drogą (do ostatnich zabudowań), później już gruntową drogą osiągamy skraj lasu. Wnet natrafiamy na leśne skrzyżowanie, na którym kierujemy się w prawo. Po chwili natrafiamy na kolejne skrzyżowanie, gdzie skręcamy w lewo zgodnie z główną drogą. Wychodzimy z lasu przechodząc małym mostem nad rowem, a w oddali widać już pierwsze zabudowania miejscowości Niechłód.

W Niechłodzie droga żużlowa biegnąc wzdłuż osi kościoła prowadzi nas obok przydrożnej kapliczki do Osowej Sieni. Mijając Wincentowo i niewielki ciek wodny, przekraczamy dawną granicę polsko-niemiecką i wchodzimy na teren województwa lubuskiego. Do Osowej Sieni wkraczamy tuż przy następnym klasycystycznym dworze z początku XIX wieku. Asfaltowa droga prowadzi nas do skrzyżowania, gdzie kierujemy się lekko w lewo, ku widocznej po przeciwnej stronie figurze Chrystusa i dalej wzdłuż kamiennego muru kościoła.