UKS Skoczki Święciechowa

🏢 SIEDZIBA:
  Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie,
  ul. Śmigielska 1a, 64-115 Święciechowa

📞 TELEFON: (65)5 330 691

✉ E-MAIL: wiatrak@swieciechowa.pl

👥 INSTRUKTOR: Damian Szymczak  

Uczniowski Klub Sportowy „Skoczki” Święciechowa rozpoczął swą działalność w czerwcu 2018 roku. Zadaniem klubu jest propagowanie i nauczanie gry w szachy. Rozwój zawodników jest dostosowywany do wieku uczestników. W klubie grają zawodnicy w przedziale wiekowym od lat 5 do 35. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach: grupa podstawowa/ średniozaawansowana oraz grupa zaawansowana.

Klub nastawiony jest na rywalizację szachową turniejową. Uczestnicy biorą udział w licznych zawodach szachowych w obrębie regionów POZNAŃ/WROCŁAW/ZIELONA GÓRA. Mogą pochwalić się uczestnictwem swoich drużyn w IV Wielkopolskiej Lidze Juniorów oraz IV Wielkopolskiej Lidze Seniorów.

Tematyka zajęć jest mocno zróżnicowana w zależności od poziomu gry uczestników. Przykładowe tematy zajęć:  matowania w 1 ruchu i w 2 ruchach, zadania szachowe (najróżniejsze motywy taktyczne), kombinacje szachowe, debiuty szachowe (otwarcia początkowe), ataki na króla. Każde zajęcia mają na celu wyćwiczyć w dziecku logikę myślenia, wolę walki i pewność siebie.
Po każdej części teoretycznej jest czas na część praktyczną zajęć – a więc grę w szachy. Klub posiada profesjonalny sprzęt do nauki szachów: zestawy szachowe, projektor, tablicę pokazową magnetyczną a zajęcia prowadzi licencjonowany instruktor Polskiego Związku Szachowego.