W czwartek, 25 kwietnia, w Sali Wiejskiej w Święciechowie odbyła się LXXII Sesja Rady Gminy Święciechowa.

Była to ostatnia sesja tej kadencji. Radni Rady Gminy głosowali w następujących sprawach: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Święciechowa na lata 2024 – 2035, zmian budżetu Gminy na rok 2024, nabycia działki położonej w obrębie Święciechowa z przeznaczeniem pod drogę, nieodpłatnego nabycia działki położonej w obrębie Henrykowo od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w miejscowości Gołanice, zaliczenia drogi wewnętrznej w obr. Lasocice do kategorii dróg gminnych i ustalenia jej przebiegu oraz w sprawie nadania nazw drogom publicznym w obrębie Święciechowa.

W wolnych głosach i wnioskach głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Święciechowa Jerzy Machowiak. – „Chciałbym serdecznie podziękować koleżankom i kolegom radnym, którzy przez 5,5 roku razem bardzo intensywnie pracowali dla dobra naszego społeczeństwa i dla dobra naszej ukochanej gminy”… „Jestem wzruszony, bo po 25 latach trzeba coś powiedzieć, a głos drży.”

Wójt Gminy Święciechowa Marek Lorych podziękował Jerzemu Machowiakowi za pełnienie funkcji przewodniczącego i za 25 lat pracy w samorządzie gminnym. Listy gratulacyjne i podziękowania trafiły także do wszystkich radnych gminnych.  

To nie koniec podziękowań i wzruszeń. Radni mijającej kadencji podziękowali wójtowi oraz przewodniczącemu rady. Następnie mnóstwo miłych słów i życzeń padło ze strony współpracujących z nimi przez lata osób, organizacji i zespołów działających na terenie gminy.
„Bardzo dziękuję za te słowa, które podsumowały naszą działalność. Staraliśmy się jak mogliśmy, ale nic nie zrobilibyśmy bez Was”. – podsumował Marek Lorych. – „Bardzo się cieszę, że mogłam z Wami wszystkimi pracować, że tyle osiągnęliśmy, że dało nam to satysfakcję, że możemy chodzić z podniesioną głową…Wszystkim bardzo dziękuję”.

TRANSMISJA – LXXII Sesja Rady Gminy Święciechowa

https://swieciechowa.pl/lxxii-sesja-rady-gminy-%C5%9Bwi%C4%99ciechowa