Oficjalnie zakończona została przebudowa drogi powiatowej na odcinku od ronda w Święciechowie do wiaduktu nad S5 w Wilkowicach.

Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna przebudowało ok. 900 mb drogi powiatowej Święciechowa – Wilkowice. Zakres prac obejmował wzmocnienie krawędzi jezdni wraz z ujednoliceniem szerokości jezdni do sześciu metrów,  ułożenie dwóch  warstw  asfaltu oraz umocnienie i naprawę poboczy wzdłuż jezdni o szerokości jednego metra. Koszt wykonanych prac to 650 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana kwotą 200 tys. zł z budżetu gminy Święciechowa.

Przebudowa była uzupełnieniem innego tegorocznego zadania. Powiat leszczyński zbudował ścieżkę rowerową od wiaduktu w Wilkowicach do ronda w Święciechowie i dalej w kierunku Gołanic, do już istniejącego ciągu w kierunku Włoszakowic i Boszkowa.

W zakończeniu inwestycji uczestniczyli m.in. starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Święciechowa Marek Lorych, wójt gminy Lipno Łukasz Litka oraz prezes Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic w Lesznie Wojciech Rajewski.

źródło; (https://powiat-leszczynski.pl)