W sobotę, 23 kwietnia, podsumowano Mistrzostwa Gminy Święciechowa Gry w Kopa w sezonie 2021/22.

Uroczystość odbyła się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie. Gracze wzięli udział w ostatnim turnieju mistrzostw i posumowaniu całości. Łącznie odbyło się sześć turniejów. W roku 2021 panowie spotkali się w Piotrowicach, Długiem Nowem oraz Święciechowie, a w roku 2022 w Strzyżewicach i dwa razy w Święciechowie. W ostatnim turnieju na podium znaleźli się:
I – Tadeusz Zajączkowski, II – Andrzej Kujawski, III – Wiesław Całujek.
We wszystkich turniejach przewinęło się 34 graczy. Do ostatecznego podsumowania mistrzostw liczyło się pięć najlepszych wyników indywidualnych. Najlepszym graczem całych mistrzostw został Wiesław Całujek, który otrzymał okolicznościowy puchar i dyplom. Okolicznościowe dyplomy otrzymali także gracze, którzy znaleźli się na podium: II miejsce zdobył Tadeusz Zajączkowski, a III miejsce Lech Nyczka. Podczas uroczystości zostały wręczone graczom nagrody rzeczowe.   
W uroczystości udział wzięli wójt gminy Święciechowa Marek Lorych i dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Święciechowie Marek Tulewicz. Prowadzącym był Ryszard Płachta, a sędzią głównym Norbert Szulc. Mistrzostwa Gminy Święciechowa Gry w Kopa zorganizował Klub Sportowy Kormoran Święciechowa.