Pomysłodawcą akcji pt. „Kartka dla Seniora” była Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,  Joanna Primel. W jej realizację zaangażowała się Kierownik Klubu „Senior +” – stworzyła plakaty, skrzynki i nadałam ostateczną formę akcji.

– Na początku odzew był raczej skromny. – wspomina kierownik klubu, Monika Poprawa-Dorabiała. –  Było kilka pojedynczych kartek, ale zaangażował się Klub Dziecięcy i dorzucił swoje kartki.

W ostatni dzień akcji stał się świąteczny cud. Pani Aleksandra Maćkowiak zaczęła wnosić kartki torbami. Okazało się, że dzięki swojemu entuzjazmowi zaraziła akcją przedszkola nie tylko z naszej gminy, ale także spoza, między innymi przedszkole Słoneczko z Włoszakowic i przedszkole z Krzycka. Szoguny z Krzycka upiekły pierniki, dzięki temu do każdej paczki dla Seniora dodano piernika.

Zorganizowano na facebooku  konkursu dotyczący liczby dostarczonych kartek. Tylko jedna osoba biorąca udział w konkursie  zbliżyła się do liczby zebranych kartek. Było ich aż 378 sztuk. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do akcji i wykonały świąteczne kartki.