Po wielu miesiącach oczekiwań otwarto Klub „Senior+” w Święciechowie.

Uroczystość odbyła się 23 października. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wójt gminy Marek Lorych, przewodniczący rady gminy Jerzy Machowiak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Święciechowie Joanna Primel, przedstawicielka seniorów Aniela Włodarczak i kierownik Klubu „Senior+” w Święciechowie Monika Poprawa – Dorabiała. Z uwagi na panującą pandemie uroczystość odbyła się w bardzo skromnym gronie, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Klub „Senior+” mieści się w budynku po starym przedszkolu. Na jego utworzenie gmina pozyskała dotacje z rządowego programu „Senior+” w wysokości 125.000 złotych. W ośrodku jest sala ogólna, aneks kuchenny, rehabilitacja, sala warsztatowa oraz przestronny balkon, budynek wyposażony jest w windę. Jak tylko sytuacja pozwoli w ośrodku pełną parą ruszą zajęcia między innymi: rehabilitacja, warsztaty z rękodzieła, komputerowe, kulinarne, planowane są również wycieczki i wiele innych działań. Klub przeznaczony jest dla mieszkańców Gminy Święciechowa spełniających określone warunki w regulaminie.   

Miesiąc październik jest miesiącem, gdzie seniorzy obchodzą swoje święto. – mówiła kierownik GOPS Joanna Primel. – Tą uroczystością doskonale wpisujemy się w ten kalendarz. Chciałabym Państwu złożyć życzenia długich lat życia w zdrowiu, pełnego rodzinnego ciepła, pogody ducha oraz spełnienia wszystkich marzeń. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem na realizację rzeczy niespełnionych, a każdy dzień niech dostarcza Państwu radości i uśmiechu.