Informacje dotyczące ostatnich działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Święciechowie.

Do remizy w Święciechowie dotarł sprzęt, który strażacy mogli zakupić dzięki dofinansowaniu z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jest to: kamera termowizyjna, hooligan dielektryczny, nóż do cięcia szyb ze zbijakiem, zabezpieczenia na poduszki AIRBAG.

Dnia 29 lipca strażacy zostali zaalarmowani do pożaru pola w miejscowości Henrykowo. Na miejsce zdarzenia udali się dwoma zastępami. W drodze był również zastęp z OSP Leszno-Gronowo. Po przyjeździe na miejsce zastępu OSP Leszno-Gronowo okazało się, że pożar został ugaszony przez mieszkańców. Święciechowscy strażacy zostali zawróceni do bazy.
Dnia 30 lipca o godz. 13:08 zostali zaalarmowani do kolizji drogowej na Drodze Krajowej nr 12 między Długimi Starymi a Długimi Nowymi. Na miejsce zdarzenia udali się jednym zastępem. W drodze był również zastęp z JRG Leszno.

W niedzielę, 31 lipca, o godz. 19:08 zostali zaalarmowani do kolizji drogowej na trasie S5 między węzłami Leszno Zachód a Leszno Południe. Na miejsce zdarzenia udali się jednym zastępem. W drodze był również zastęp z JRG Leszno.