W piątkowe popołudnie, 21 kwietnia, grupy starszaków uczestniczyły w XVI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków.

Podobnie jak dnia poprzedniego uroczystość rozpoczęła się od wniesienia flagi olimpijskiej przez przedstawicieli poszczególnych grup i zawieszenia jej na honorowym miejscu. Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych uczestników olimpiady, nastąpił przemarsz naszych przedszkolaków i rozpoczęła się rozgrzewka. Kiedy wszyscy poczuli się odpowiednio rozgrzani rozpoczęła się rywalizacja.
Każda z grup miała do przejścia 15 różnych konkurencji sprawnościowych, tematycznie były one podobne do tych, które miały dzień wcześniej grupy młodsze. Rodzice wspólnie z dziećmi rywalizowali m.in. w konkurencji hokej z woreczkiem, tunel, strażacy w akcji, nawlekanie rolki na nitkę itp. Natomiast starszaki musiały wykazać się większą samodzielnością w zadaniach.
Na zakończenie zmagań sportowych Pani Dyrektor podziękowała wszystkich zgromadzonym i wręczyłam dzieciom medale. Również dla starszaków został ufundowany puchar przez naszych medyków, którzy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem olimpiady. Na zawodach wszystkim dopisywał dobry humor, zdrowa rywalizacja i głośny doping wszystkich rodziców.
Warto przypomnieć, że inicjatorką olimpiady w święciechowskim przedszkolu była Gertruda Rybakowska.