W miniony weekend, gracze z UKS Skoczki Święciechowa wzięli udział w IV Lidze Juniorów.

Skoczki zagrały w składzie: Jan Drost, Michał Rosik, Fabian Basiura, Dawid Maćkowiak, Julia Stasiak i Antonina Zabroni. Na start w pierwszej rundzie trafili na numer startowy AZS Politechnika Poznań.
Po niespodziance w pierwszej rundzie i wygranej 4:2 z AZS Politechniką Poznań przyszedł czas na drugą rundę. Tym razem ich przeciwnikiem był KS Korona II Zakrzewo. W drugim meczu przegrali 1:5 z Koroną II Zakrzewo.
Ostatni mecz UKS Skoczki Święciechowa zagrali z ASS Lipno Stęszew. Trzeci mecz skończyli z cennym remisem 3:3 z Lipnem Stęszew. W sobotę zakończyli dzień na 8 miejscu.
Następny dzień zmagań w 4 Wielkopolskiej Lidze Juniorów zakończyli z jedną wygraną oraz dwoma cennymi remisami. Pierwszy mecz wygrali 5:1 z LKS Piast Śrem, drugi mecz zremisowali 3:3 z Lech WSUS III Poznań i trzeci mecz także zremisowali 3:3 z Lech WSUS II Poznań. Punkty dla klubu zdobyli: Jan Drost dziś 1 pkt, Michał Rosik dziś 1 pkt, Fabian Basiura dziś 3 pkt, Dawid Maćkowiak dziś 3 pkt, Julia Stasiak dziś 1,5 pkt i Antonina Zabroni dziś 1,5 pkt.

Aktualnie zajmują 6 miejsce w Lidze co jest najlepszym wynikiem klubu w dotychczasowych rozgrywkach. Następny zjazd już 28 maja i wtedy rozegrają ostatnie 3 rundy.

Zajęcia szachowe odbywają się w każdy poniedziałek: grupa początkująca w godz. 17:00-19:00 oraz środy grupa zaawansowana w godz. 17:00-19:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Święciechowie.