W sali sesyjnej urzędu gminy w Święciechowie Wójt Gminy Mikołaj Kostaniak wręczył tegorocznym laureatom stypendia sportowe dla najlepszych sportowców z naszej gminy.

Stypendia to uznanie dla osób osiągających wysokie wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym i krajo wym.
W tym roku stypendia sportowe przyznano siedmiu sportowcom:
– Julii Prais – za wysokie wyniki sportowe w 2023 roku, a w szczególności zajęcia I miejsca w Mistrzostwach Polski w Rowerowej Jeździe na Orientację.
– Mai Sowa – za wysokie wyniki sportowe w 2023 roku, a w szczególności zajęcia III miejsca w Mistrzostwach Polski w boksie młodziczek.
– Maciejowi Sowa – za wysokie wyniki sportowe w 2023 roku, a w szczególności zajęcia III miejsca w Pucharze Świata World Cup Kickboxing Full Contact.
– Bartoszowi Żymełka – za wysokie wyniki sportowe w 2023 roku, a w szczególności zajęcia II miejsca Mistrzostw Polski TAEKWOD – DO ITF/ Kickboxing.
– Danielowi Mikołajczakowi – za wysokie wyniki sportowe w 2023 roku, a w szczególności zajęcia II miejsca Mistrzostw Europy CBJJP kat GI w Brazylijskim JIU – JITSU.
– Oliwierowi Kucfir – za wysokie wyniki sportowe w 2023 roku, a w szczególności zajęcia II miejsca Mistrzostw Polski młodzików – kat. 30 kg kyorugi w Taekwondo Olimpijskim.
– Borysowi Gorwa – za wysokie wyniki sportowe w 2023 roku, a w szczególności zajęcia II miejsca Mistrzostw Polski młodzików – kat. 57 kg w Taekwondo Olimpijskim.

Gratulujemy i życzymy kolejnych wysokich wyników sportowych.