UKS Dragon powiatowym liderem sportu młodzieżowego.

Powiat leszczyński zajął 154 miejsce w kraju w klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego. Na zdobycie 232,25 pkt. składa się w ponad połowie dorobek UKS Dragon z Długich Starych w taekwondo olimpijskim. Do klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego, prowadzonej przez Instytut Sportu, zaliczane są punkty zdobyte przez zawodników w imprezach mistrzowskich w kategoriach młodzieżowych (młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec).

Powiat leszczyński w 2022 r. zajął w Systemie Sportu Młodzieżowego 154 miejsce w kraju (18 w Wielkopolsce) z dorobkiem 232,25 pkt. Aż 137 pkt. zdobył UKS Dragon Długie Stare, który w klasyfikacji klubów trenujących taekwondo olimpijskie zajął trzecie miejsce w Wielkopolsce.

Na dorobek punktowy powiatu złożyły się ponadto; KS Kuk-Son Pawłowice – 41 pkt. (taekwondo olimpijskie), UKS Junior Lipno – 37 pkt. (judo), KS Dąbcze (tenis stołowy, trzecie miejsce w Wielkopolsce) – 13,25 pkt. i UKS ZSO Włoszakowice (szachy) – 4 pkt.