W Przedszkolu Samorządowym Kraina Radości w Święciechowie tuż przed końcem roku szkolnego odbył się niezwykły festiwal sportu.

Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do promocji zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej wśród najmłodszych.
Festiwal sportu rozpoczął się od uroczystego otwarcia, podczas którego dyrektor przedszkola Dorota Lorych zwróciła się do licznie zgromadzonej publiczności, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy. Następnie rozpoczęły się prezentacje różnych dyscyplin sportowych w wykonaniu wszystkich grup przedszkolaków.
W trakcie festiwalu zaprezentowano takie dyscypliny jak: piłka nożna, lekkoatletyka, koszykówka, narciarstwo, pływanie, tenis, podnoszenie ciężarów, hokej na lodzie, akrobatyka, karate, siatkówka, kajakarstwo.
Podczas festiwalu sportu nie zabrakło również elementów edukacyjnych, gdzie w trakcie prezentacji dyscyplin nauczyciele omawiali każdą z nich. Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym dana dyscyplina polega i który ze sportowców zdobywał w tej dziedzinie najwyższe laury.
Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze radości, zabawy i integracji. Dzieci nie tylko zdobyły wiedzę na temat różnych dyscyplin, ale również spędziły czas w miłym towarzystwie.
Festiwal sportu okazał się ogromnym sukcesem, który z pewnością zostanie zapamiętany przez wszystkich uczestników.
W wydarzeniu uczestniczyli wójt gminy Święciechowa Mikołaj Kostaniak oraz rodzice podopiecznych prezentujący różne dyscypliny sportu, Paweł Frąckowiak oraz Kamil Szymański.