Klub tenisa stołowego, LKS Błękitni Niechłód, bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach ligowych.

Klub reprezentują aż trzy zespoły na różnych szczeblach. Po historycznym awansie do 2 ligi, Błękitni wyznaczyli sobie cel na ten sezon – utrzymania się w lidze. W grupie południowej 2 ligi wielkopolsko-zachodniopomorskiej występuje osiem zespołów. Ostatnia drużyna spada ligę niżej, a szósty i siódmy zespół rozgrywają mecze barażowe o utrzymanie. Na ten moment Błękitni zajmują 6 miejsce. Bardzo ważne mecze czekają ekipę z Niechłodu w niedzielę, 29 listopada. Na wyjeździe zagrają z piątą w tabeli MKTS Opalenica oraz siódmym fairPlayce Poznań.

Drugi zespół Błękitnych występuje w 4 lidze. Drużyna z gminy Święciechowa pewnie zajmuje 2 miejsce w ligowej tabeli z trzema zwycięstwami i jednym remisem. Do końca pierwszej rundy zostały trzy mecze. Na początek zagrają z dwoma najsłabszymi drużynami w tej lidze. Jako ostatni mecz w tym roku drugiej drużyny, 6. grudnia zmierzą się z liderami KS Dąbcze II i ten mecz zadecyduje o tym, kto nowy rok zacznie na fotelu lidera 4 ligi. Klub z Niechłodu ma także drużynę występującą w 5 lidze. Trzeci zespół, w którym bardzo często szanse na występ dostają adepci niechłodzkiej szkółki, plasuje się w środku tabeli z dwoma wygranymi nad Czaczem oraz Dąbczem i dwiema porażkami.

Niestety z powodu pandemii nie ruszyła w tym sezonie liga młodzieżowa, w której najmłodsi zawodnicy zbierali doświadczenie. Nie zmienia to faktu, że juniorzy mocno trenują ze starszymi zawodnikami, by w przyszłości stanowić o sile Błękitnych.