Życiowy sukces Jakuba Budzyńskiego i pierwszy historyczny medal Błękitnych na Mistrzostwach Wielkopolski Seniorów.

Jakub był o krok od awansu na Mistrzostwa Polski w Płocku. W Lubaszu awansował do turnieju finałowego, gdzie znalazło się dwóch najlepszych zawodników turnieju oraz Adrian Spychała, który z racji bycia w najlepszej “32” w Polsce miał zapewniony udział w MP w Płocku. W tej finałowej grupie Jakub wygrał mecz z Adrianem, który jest zawodnikiem I-ligowym w drużynie z Ostrzeszowa i bronił tytułu Mistrza. Również był to pierwszy przegrany mecz Adriana w tym sezonie w indywidualnym turnieju rangi wojewódzkiej. Wygrana z takim zawodnikiem zasługuje na wielkie uznanie.
Niestety Jakub w meczu z Dariuszem Sałamaszkiem przegrał i przy równej ilości wygranych meczów całej trójki zawodników, o Mistrzostwie decydował stosunek setów. Nowym Mistrzem został Dariusz Sałamaszek. Srebro dla Spychały i brąz dla Budzyńskiego. Karol Dzida zajął 6 miejsce, a Dawid Jóźwiak 14-ste. Warto dodać, że było bardzo blisko, żeby dwóch Błękitnych było w TOP3, z pewnym awansem, któregoś z nich na MP. W decydującym meczu o podium Karol Dzida, przegrał z Mistrzem Sałamaszkiem. Mecz był bardzo wyrównany, a przewaga 10:4 Karola w pierwszym secie nie wystarczyła, żeby wyjść na prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. Tego dnia Darek zatrzymał Błękitnych przed awansem na Mistrzostwa Polski i dominacją na podium, ale i tak jest to wielki sukces klubu, ponieważ w kategorii seniorskiej nigdy nie zdobyliśmy medalu. Przypomnijmy, że w kategoriach juniorskich tytuły Mistrza Wielkopolski zdobywał Dawid Jóźwiak.
Wielkie gratulacje dla Jakuba! Nasz młody zawodnik (rocznik 2003) jeszcze w poprzednim sezonie grał w trzeciej lidze, a w MW seniorów zajął miejsce w przedziale 25-32. Przejście do Błękitnych dało Kubie wielkiego rozpędu. W tym sezonie jest jednym z najlepiej punktujących zawodników w drugiej lidze i zdobywa medal na MW! Zawodnicy brali również udział w turnieju deblowym i mikstowym.Deble:
5. Dzida/Jóźwiak (2:3 w meczu o medal)
9. Budzyński/LamperskiMiksty:
17. Jóźwiak/Żaczek

GRATULUJEMY !!!!

FB: LKS “Błękitni” Niechłód