W niedzielę, 19 czerwca, odbyła się inicjatywa Ale czad! oraz gra terenowa PoznajMy siebie! Mimo upału uczestnicy bawili się świetnie.

Podczas imprezy można było przypomnieć sobie zapomniane gry podwórkowe takie jak: klasy, skakanie przez gumę czy gra w dwa ognie. Nie zabrakło również wspólnych tańców. Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej z Przybyszewa ochotnicy mogli spróbować swoich sił w konkurencji z hydronetkami. W między czasie odbyła się gra terenowa dla organizacji z Lasocic i Przybyszewa. Do udziału wzięło 9 drużyn, które mimo sprzyjającej pogody wykonali wszystkie zadania. Na sam koniec odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz zimny prysznic przygotowany przez strażaków. Grę terenową wygrało: Sołectwo Przybyszewo! Drugie Miejsce zajęło OSP Lasocice, a na trzecim miejscu podium stanęły Panie z KGW z Przybyszewa! Inicjatywy zrealizowane zostały w ramach projektów: Sztuka Aktywności ( Fundacja Sztuka) oraz Eksplozja Młodzieżowych inicjatyw (Stowarzyszenie ZMW).

Projekty realizowane z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.