W piątek, 8 września, odbyła się wesoła impreza dla tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Marynia z okazji pożegnania wakacji i lata.

Na placu przy sali, w której na co dzień odbywają się zajęcia i treningi, odbył się festyn, podczas którego tancerze ładowali baterie do dalszego działania. A wszystkie grupy czeka kilka tygodni intensywnej pracy przed koncertami jubileuszowymi. Jednak tego dnia tancerze spotkali się na beztroskiej zabawie. Na najmłodsze grupy czekały dmuchańce. Dla pozostałych przez cały czas przeprowadzano gry i zabawy. A że dopisała pogoda i świeciło cudowne słońce były konkurencje wodne, które sprawiły dzieciom i młodzieży wiele radości. Ponadto tancerze przeciągali linę, bawili się w bańkach mydlanych, brali udział w konkurencjach sprawnościowych i na czas. Chłopcy chętnie strzelali gole do dmuchanej bramki. Wszystko przy dźwiękach muzyki, a co za tym idzie nie mogło obyć się bez wspólnych tańców.

Zespół dziękuje panu Krzysztofowi za przeprowadzenie konkurencji i zapewnienie atrakcji dla tancerzy oraz Samorządowemu Ośrodkowi Kultury za poczęstunek i wsparcie.