Zawodnicy, wspierający oraz przyjaciele klubu Błękitnych Niechłód spotkali się, aby podsumować zakończony sezon.

Imprezę rozpoczęli od wręczenia statuetek dla swoich wspierających. Następnie w części mniej oficjalnej wspólnie cieszyli się urokami pełnej zwierząt leśniczówki Koczury. Każdy miał okazję pograć m.in. w ping-ponga. Posmakowali kulinarnych specjałów przygotowanych przez restaurację Coco-Chicken oraz schłodzili się zimnymi napojami.

Podsumujmy teraz sportowo zakończony sezon.

Dla pierwszego zespołu był to pierwszy sezon w drugiej lidze. Celem było utrzymać się w na tym poziomie rozgrywek. W drugiej lidze wielkopolsko-zachodniopomorskiej brało udział 16 drużyn. Zakończyli sezon na 12 pozycji wyprzedzając drużyny ze Szczecinka, Wyrzyska, Daniszyna i Stargardu. W każdym z ostatnich sezonów ta pozycja wystarczała do utrzymania, ale w tym roku na miejscu spadkowym pierwszej ligi jest zespół z wielkopolski, który spadając spycha Błękitnych do niższej ligi. Ich nadzieją jest awans najlepszego zespołu ligi, czyli UKS PIAST Poprava Ostrzeszów. O możliwym awansie dowiemy się w sobotę, kiedy Piast zmierzy się z AZS AWFiS Gdańsk.

Wielki niedosyt zostawał po praktycznie każdym przegranym meczu. Dla przykładu z drużyną z Ostrzeszowa dwa razy przegrywali 4:6, gdzie bilans singli w obu przypadkach był remisowy, a o minimalnej porażce decydowały gry deblowe. Dobrym przykładem jak niewiele im zabrakło, aby skończyć na 11 miejscu był mecz barażowy z MKTS Opalenica. Pojedynek zakończył się remisem 5:5, 19:19 w setach i 374:360 w piłeczkach dla przeciwników.

Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie znowu zagrają w drugiej lidze.

Drugi zespół Błękitnych zakończył rozgrywki czwartej ligi na drugim miejscu, co dawało mu udział w barażu o awans do trzeciej ligi. W nim spotkali się z drużynami z Krotoszyna, Poznania i Lubasza. W turnieju Błękitni musieli uznać wyższość zespołowi z Krotoszyna i to oni awansują do 3 ligi. Drugi zespół Błękitnych zdobywając drugie miejsce w barażu jest pierwszy w kolejce do zmian drużyn w 3 lidze.

Trzecia drużyna w tym sezonie w piątej lidze zagrała siedem meczy z czego dwa wygrała. Z przyczyn pandemii sezon został wcześniej zakończony, a Błękitni zajęli szóste miejsce w tabeli.

Błękitni dziękują wszystkim, którzy chociaż w najmniejszym stopniu pomogli w funkcjonowaniu klubu. Mają nadzieję, że w następnym sezonie znowu spotkają się w tym samym lub powiększonym składzie na Błękitnym Pikniku.