Minął pierwszy tydzień wakacyjnych warsztatów w Kuźnia marzeń, czyli Akademii Kreatywnych Młodych Obywateli.

Podczas spotkania z policjantem asp. szt. Andrzejem Mądrzakiem uczestnicy rozmawiali na tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz podczas wakacji. Dowiedzieli się w jakich sytuacjach należy wezwać policję oraz jakie numery telefonów każdy z nas powinien znać.

Drugiego dnia gościem specjalnym był ratownik wodny Adam Rosik, który na co dzień dba o bezpieczeństwo na plaży w Gołanicach. Opowiedział o zasadach panujących podczas przebywania na plaży i kąpieli w wodzie. Uczestnicy poznali zawartość torby medycznej oraz ćwiczyli RKO (resuscytację krążeniowo-oddechową). Mieli okazję także zobaczyć w jaki sposób działa defibrylator.

 W czwartek w ramach zajęć z robotyki, każdy miał okazję skonstruować oraz zaprogramować swój własny pojazd z klocków LEGO. Nie zabrakło także artystycznego akcentu i malowania ekologicznych toreb, które wielu z nas posłużą na zakupy.

Ponadto obowiązkowo dzieci stworzyły regulamin zajęć, znaleźli także czas wspólny czas w kąciku animacyjnym, gry planszowe, integrację oraz zabawy z chustą animacyjną.

Projekt współfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030.