W sobotę, 3 lipca, na placu przy Sali Wiejskiej w Święciechowie odbył się festyn na POWITANIE LATA.

Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Plac wypełniony był kolorowymi dmuchańcami do skakania i zjeżdżania. Nowością było duże dmuchane boisko do piłkarzyków. Dzieci ustawiały się w kolejce na trampoliny, chętnie brały udział w grach i konkurencjach sportowych i sprawnościowych. Za ukończone konkurencje dzieci otrzymały słodkie upominki. Prowadzono również zabawy na placu rowerowym. Wszystkie dzieci otrzymały watrę cukrową i lody.

Przed uczestnikami festynu wystąpiła również grupa cyrkowa z MOK Leszno. Następnie strażacy z OSP Święciechowa zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego. Dzieci mogły przejechać się po Święciechowie wozem typu bonanza oraz samochodem retro.
Całość zakończyła się FESTIWALEM KOLORÓW. Dzieci otrzymały kolorowe proszki holi, które w tym samym czasie zostały wyrzucone na uczestników zabawy.
Na strzelnicy odbyły się zawody strzeleckie w czterech kategoriach. Na podium znaleźli się:
– w kategorii dziewcząt: 1. Konga Dybizbańska, 2. Marta Molenda, 3. Dagmara Jankowiak.
– w kategorii chłopców: 1. Sebastian Olejniczak, 2. Igor Jarysz, 3. Sebastian Jackowski.
– w kategorii kobiet: 1. Natalia Romanova, 2. Ewelina Konieczna, 3. Małgorzata Matuszewska.
– w kategorii mężczyzn: 1. Krzysztof Kubiak, 2. Radosław Konieczny, 3. Kamil Przylepa.

Organizatorem imprezy byli Gmina Święciechowa i Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie przy współpracy z Radą Sołecką, Stowarzyszeniem MożeMY, OSP Święciechowa oraz KŻR LOK.