Wspólny wyjazd szkoleniowy zaprzyjaźnionych zespołów śpiewaczych.

W dniach od 21 do 28 września 2020 roku zespoły śpiewacze Razem Raźniej z Długiego Starego i Karolinki z Gołanic wzięły udział w wycieczce do Dźiwnowa. Wyjazd połączony był z warsztatami integracyjnymi. W ciągu dnia uczestnicy odpoczywali nad morzem, a wieczorami uczestniczyli w warsztatach wokalnych. W wolnym czasie zwiedzali Dźiwnów. Płynęli zabytkowym statkiem po zalewie Kamieńskim, a kolejką turystyczną zwiedzali miejscowość razem z przewodnikiem. Malownicza trasa ścieżki rowerowej po Dźiwnowie prowadzi między innymi do Międzywodzia. Zwiedzali także Park Miniatur i Kolejek, a tam miniaturowe i bajkowe lokomotywy a także latarnie morskie. Zwiedzali także port rybacki, gdzie zaopatrzyli się w świeże ryby. Atrakcji nie brakowało.
– Właściciele domu wczasowego „Dankar” zorganizowali nam ognisko z kiełbaskami. – opowiada Stefania Gajewska. – A nasze zespoły ten czas umiliły wesołą piosenką, podczas wspólnej biesiady.   
Dni szybko mijały i nadszedł czas powrotu. W autokarze towarzyszyła im rodzinna atmosfera z wesołymi przyśpiewkami.
– Zostały nam wspaniałe wspomnienia, zdjęcia i nadzieja, że za rok spotkamy się znowu w tym samym składzie. – dodaje Stefania.