Z chorobą walczy mieszkaniec naszej gminy – Paweł Janowicz. Możemy pomóc finansowo m.in w pokryciu kosztów bieżącego leczenia oraz oddać krwi z przeznaczeniem dla Pawła.

Wszystko zaczęło się nagle i było dużym zaskoczeniem. Bez żadnych objawów.

Paweł funkcjonował zupełnie normalnie, jednak niepokojące były wyniki badań krwi.
Kolejne wizyty u lekarza specjalisty, kolejne badania oraz próby leczenia, nie wykazywały, że rozwijała choroba nowotworowa.
Lekarz prowadzący rozkładał ręce, kiedy kolejne badanie krwi wychodziło nieprawidłowe.
Ostatecznie to biopsja szpiku wykazała, że Pawła czeka walka z ciężkim przeciwnikiem.  Chłoniak komórki płaszcza (MCL). Słowa lekarza:  „Przecież na pierwszej wizycie człowieka, który wygląda na zdrowego i przyjechał tylko sprawdzić złe wyniki krwi. W życiu bym nie przypuszczał, że właśnie taką diagnozę postawie”
Chłoniak komórki płaszcza, to dość ciężka odmiana nowotworu układu chłonnego, który zalicza się do grupy chłoniaków o niepewnym rokowaniu, dla których bardzo ciężko dobrać odpowiednie leczenie.

Wiemy jednak, że ten 47-letni mężczyzna, który jest wspaniałym ojcem, mężem, synem, bratem i przyjacielem, ma w sobie ogrom siły oraz motywacji do walki z chorobą, pomimo świadomości, że czeka go długa droga oraz ciężkie leczenie.

Lekarze podjęli decyzje, aby na samym początku zastosować leczenie chemioterapią, przyjmowaną w 6 do 8 cykli co 3 tygodnie oraz immunoterapią, która ma pomóc w aktywacji układu immunologicznego. Przed nim także długa oraz kosztowna rekonwalescencja .

Charyzma oraz siły do walki pomimo cięższych chwil na pewno nie zabraknie. Jak  mówi nasz Bohater „nikt z naszej rodziny się nie poddaje!”

Zachęcamy do wsparcia finansowego, każda wpłata jest istotna i w znaczny sposób poprawia komfort leczenia!

Zachęcamy również do oddawania krwi z przeznaczeniem dla Pawła!
Krew można oddawać w każdym punkcie krwiodawstwa. Wystarczy nadmienić, że krew ma trafić do banku krwi z przeznaczeniem dla Pawła Janowicza, który leczy się na oddziale Onkologicznym przy ulicy Grabiszyńskiej we Wrocławiu.

ZBIÓRKI PROWADZONE są na stronach pomagam.pl oraz wolni od raka.

https://pomagam.pl/pawelvschloniak?utm_source=Facebook&utm_medium=catalog-ad&utm_campaign=pawelvschloniak&fbclid=IwAR1ge0FbMqorMHUneYDazgJx7cWg91OXxetAIH5wBPsAuAG0Bi3WB6i0gLI