W niedzielę, 12 grudnia, w godz. 14-17 podczas ŚWIĄTECZNEGO JARMARKU POMYSŁÓW W ŚWIĘCIECHOWIE będzie możliwość wsparcia leczenia Elenki Bordulak – 6 letniej mieszkanki Święciechowy, zmagającej się z glejakiem mózgu.

Historia dziewczynki:
Elenka jest bardzo uśmiechniętą i radosną dziewczynką. Jednego dnia Elenka pięknie występowała w przedszkolu a kolejnego jej rodzice usłyszeli druzgocącą diagnozę – guz mózgu, a dokładnie rozlany glejak pnia mózgu IV stopnia. Ze względu na swoje położenie jest on nieoperacyjny.
Z powodu nowotworu u Elenki wystąpił prawostronny niedowład i zez lewego oka. Szpital, w którym dziewczynka ma prowadzone leczenie jest oddalony o 210 km od domu. Dodatkowo Elenka dostaje zastrzyki z czynnikami wzrostu by utrzymać parametry krwi na odpowiednim poziomie (jeden z nich nie jest refundowany a jego miesięczny koszt na obecnym etapie wynosi 2000zł). Elenka ma również założony cewnik Broviaca, który należy codziennie pielęgnować. Koszty leczenia Elenki są bardzo wysokie, miesięcznie osiągają poziom 2500 – 3000zł. Powyższe koszty obejmują dojazdy, leki, sterylne środki pielęgnacyjne tj. jałowe strzykawki, igły, rękawice, gaziki, plastry oraz środki dezynfekcyjne.
Elenka nie traci pogody ducha i chęci do walki. Dzielnie znosi wszystkie zabiegi i badania. Jest pogodna, znajduje radość we wszystkim co robi i czyni ją to wyjątkową pacjentką. W chwili obecnej choroba jest w ryzach i najbliżsi robią wszystko by guz obumarł. Poświęcają wszystkie siły i środki finansowe na walkę o zdrowie i życie swojej córeczki a ona wynagradza to przekazując mnóstwo pozytywnej energii, która w niej drzemie. Pomimo swojej niepełnosprawności udowadnia, że wszystko jest możliwe i w niczym się nie poddaje. Walczy o siebie, walczy o swoje i walczy o życie. I w tej walce możesz pomóc właśnie Ty!
Do zobaczenia na Świątecznym Jarmarku Pomysłów w Święciechowie !!!