W dniu 28 czerwca 2024 r. rozpocznie się niecodzienne wydarzenie z udziałem czwórki seniorów 60+, którzy podejmą próbę przepłynięcia kajakami Polski wszerz, od granicy z Białorusią do granicy z Niemcami.

Wędrówka będzie trwała co najmniej trzy tygodnie, z noclegami w namiotach tam, gdzie wieczór zastanie. Aby przepłynąć ponad 750 km trzeba codziennie, bez względu na pogodę, pokonać blisko 40 km.
Ogromną motywacją kajakarzy jest to, że swoją wyprawą chcą skupić uwagę na dwóch wspaniałych dziewczynkach, Nince (8 lat) i Majce (4 lata), które mają wspólne marzenie: chcą chodzić. Dziś stawiają niepewne kroczki w specjalnych ortezach, ale intensywna, specjalistyczna rehabilitacja oraz planowane u Mai operacje pozwolą im to marzenie spełnić.
O naszych małych bohaterkach i ich historiach oraz o przygotowaniach i przebiegu wyprawy można przeczytać na Instagramie i Facebooku

https://www.instagram.com/polskawszerz/?igsh=MWh1dDl2enNzMGNyeQ%3D%3D

https://www.facebook.com/polskawszerz2024

Wyprawie kajakowej towarzyszy zbiórka, prowadzona tutaj :

https://pomagam.pl/polskawszerz

Cała czwórka seniorów jest z Wielkopolski, w tym mieszkaniec naszej gminy: Jacek Gmerek – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lesznie, Andrzej Klimczak, przedsiębiorca z Wielenia Zaobrzańskiego, Adam Nawrot – oficer Policji, mieszkaniec Krzycka Małego i Marek Śmigaj – radca prawny, mieszkaniec Krzycka Wielkiego.

Miło nam poinformować, że Wójt Gminy Święciechowa Mikołaj Kostaniak objął Patronat Honorowy nad wskazanym przedsięwzięciem.

Gratulujemy pomysłu, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na trasie!