Ruszyła akcja rozliczeń PIT za 2021 rok.

Ustawowy termin na złożenie PIT dla większości osób fizycznych to 30 kwietnia. W 2022 roku ten dzień wypada w sobotę, więc czas na wypełnienie obowiązku wydłuża się do następnego dnia roboczego – możemy więc rozliczyć się z fiskusem do 2 maja.

15 lutego wystartowała rządowa usługa umożliwiająca rozliczenie roczne podatków dochodowych “Twój e-PIT”. Elektroniczne formularze dostępne są na platformie e-Urzędu Skarbowego. Podatnicy mają do wyboru trzy opcje logowania do systemu udostępnionego przez Ministerstwo Finansów. To już czwarty rok działania usługi Twój e-PIT.

W związku z rozpoczynającymi się rozliczeniami dochodowymi Gmina Święciechowa na swojej stronie internetowej w zakładce pomoc mieszkańcom zamieściła listę osób oraz organizacji pozarządowych z terenu naszej gminy, na które można przekazać swój 1 % podatku.

http://swieciechowa.pl/informator/urzad/gmina-%C5%9Bwi%C4%99ciechowa/pomoc-dla-mieszka%C5%84c%C3%B3w

Jeżeli mieszkasz na terenie gminy Święciechowa i potrzebujesz 1% wsparcia oraz chciałbyś o tym poinformować innych – możesz zgłosić się do Urzędu Gminy w Święciechowie. Wystarczy przesłać zdjęcie lub grafikę informującą o możliwości przekazania 1% podatku dochodowego na maila: sandra.sztor@swieciechowa.pl. Można także skontaktować się z naszą redakcją i za jej pośrednictwem udostępnić potrzebne dane do przekazania cennego procentu ( gazeta@swieciechowa.pl).