Dwa dni sportowych zmagań to nie lada wyzwanie zarówno dla organizatorów jak i samych uczestników. Jednakże każda ze stron miała wiele radości z owej Olimpiady.

Podczas pierwszych zmagań spotkały się drużyny grup młodszych: Żabki, Rybki, Zajączki, Kotki, Lwiątka i Misie.
Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów przez Panią Dyrektor, każde z dzieci pod bacznym okiem rodzica, brało udział w przydzielonej mu konkurencji, a tych nie brakowało. Drużyny miały do wykonania różne zadania z uwzględnieniem trudności i samodzielności dzieci m.in. kulanie piłki lekarskiej, zbieranie i rozkładanie woreczków w kołach, wyścigi na rowerkach biegowych, czy przeciąganie po ławeczce. Każdy z uczestników dał z siebie ile tylko mógł energii i ducha walki. Na zakończenie dzieci otrzymały medale i gromkie brawa za sportową rywalizację.
W następnych zmaganiach brały udział dzieci grup starszych : Pszczółki, Wiewiórki, Biedronki, Motylki, Jeżyki, Tygryski.
To współzawodnictwo wywołało sporo emocji. Tutaj nikt nie odpuszczał, każdy chciał wygrać.
Okrzyki zwycięstwa słychać było w całej sali. Rodzice z pełnym zaangażowaniem dopingowali swoje pociechy, ale też siebie wzajemnie. Ta współpraca przełożyła się na piękną, zacięta walkę.

zdjęcia: http://przedszkole.swieciechowa.pl/6592,xvii-olimpiada-przedszkolakow.html