Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Święciechowie odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Tym razem udział w szkoleniu wzięli uczniowie klasy drugiej. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak prawidłowo wezwać pomoc, jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową.


Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych, zdobywając bardzo ważne umiejętności, które mogą pomóc w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Szkolenie odbyło się w ramach Programu Edukacyjnego WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”, dzięki któremu nasi nauczyciele zostali przygotowani do prowadzenia zajęć z pierwszej pomocy dla dzieci.

Informacja Szkoły Podstawowej w Święciechowie.