W ostatnich tygodniach najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Święciechowie uczestniczyli w zajęciach artystycznych.

W lutym do szkoły przyjechała pani Alicja Nowak z KREOplanety. Animatorka nauczyła dzieci, jak wytwarzać mydełka. Uczniowie rozpuszczoną glicerynę wlewali w foremki, dodawali barwniki i aromaty, dosypywali dekoracje. Kiedy całość zastygła, powstały różnokolorowe serduszka i kwiatki, a sale lekcyjne wypełniła woń cynamonu, róż, wanilii, a nawet czekolady.

W marcu w artystyczną podróż zabrała maluchy pani Lidia Gertner-Woźna z pracowni terapeutycznej „Dmuchawce, latawce”. Zaproponowała uczniom malowanie na wodzie. Technika ta wymagała naniesienia na wodę specjalnych farb, które po zanurzeniu papieru, odciskały na nim fantazyjne wzory. Trzecioklasiści natomiast pracowali techniką szablonu. Powstały świetne górskie pejzaże, widoczki lub abstrakcyjne obrazki pełne ekspresji.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z warsztatów. Obie panie zaoferowały techniki, w których dzieci mogły się wykazać bez względu na zdolności manuale – wszystkie prace okazały się efektowne i ciekawe. Planowane są kolejne zajęcia.