7 maja teatrzyk “Łojery” wziął udział w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Teatralnej Maska 2024 odbywającym się w ramach Święta Teatru na Prowincji w Psarach Polskich koło Wrześni.

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Święciechowie startowali w kategorii klas I-III i zaprezentowali bajkę pt. “Księżniczka na ziarnku grochu”. Wywalczyli drugie miejsce i zgarnęli trzy z pięciu wyróżnień aktorskich. Otrzymali je: Jakub Tomczak, Kacper Tomczak i Wiktor Karyś. Komisja konkursowa chwaliła młody zespół za swobodę sceniczną, kreatywność i pomysłowe stroje.
Przewodnicząca jury, Elżbieta Górczyńska, stwierdziła, że niezwykle podobała jej się konwencja przedstawienia i młodzi artyści, którzy mimo tremy sprawiali wrażenie, jakby się dobrze bawili na scenie. Konkurs został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalonego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty uwzględnianego w postępowaniu rekrutacyjnym, co z pewnością pomoże członkom kółka teatralnego dostać się w przyszłości do wymarzonej szkoły średniej.
Gratulujemy!!!!