W Szkole Podstawowej w Święciechowie odbył się pokaz szermierki w wykonaniu  dzieci z klubów Polonia Leszno i UKS Kąkolewo.

Sportowcy ćwiczyli pod okiem trenera, pana Przemysława Fogta trzykrotnego medalisty mistrzostw świata, dwukrotnego medalisty mistrzostw Europy,  indywidualnego i drużynowego mistrza Polski każdej kategorii wiekowej (U-15, U-17 , U-20 , senior), a na co dzień trenera szermierki w KS Polonia Leszno oraz UKS Kąkolewo. 
Wstępy promujące floret były podzielone na trzy godziny lekcyjne. Zabawy i uśmiechu było dużo, zwłaszcza w najmłodszych grupach. Szermierka jest sportem walki, który polega na tym, by przy użyciu sportowej broni – szpady, floretu czy szabli – trafić przeciwnika nie będąc jednocześnie przez niego trafionym. Ta dyscyplina uczy systematyczności, a nade wszystko wytrwałości. Rozwija u zawodnika samodzielność działania, odporność na stres, myślenie analityczne o tym, jakie są moje mocne strony, a jakie są słabe strony przeciwnika. Co najważniejsze, o sukcesie w walce nie decyduje siła, szybkość, czy wzrost, a przede wszystkim to, jaką strategię walki wybierzemy i jak będziemy umieli wykorzystać słabości przeciwnika, bo szermierka to tzw. „szybkie szachy”.