Oficjalne otwarcie Klubu Dziecięcego miało miejsce w grudniu 2019 roku. Dzieci korzystają z placówki dokładnie rok. To pierwsze takie miejsce w gminie, w której opiekę znalazły najmłodsze dzieci.

Klub przez rok tętnił życiem, było gwarno i wesoło. Przebywa w nim trzydzieści dzieci z podziałem na dwie grupy – młodszą i starszą. Piętnastoosobowe grupy maluszków to Liski i Sówki. Dziećmi zajmuje się sześć opiekunek – po trzy panie na grupę. Kierownikiem placówki jest Beata Tycner.

Maluszki wraz z opiekunkami, przed Bożym Narodzeniem stworzyły niesamowity świąteczny nastrój w Klubie. Na korytarzu wspólnie ubierały choinkę. Zawieszały bombki, łańcuchy i świetnie się przy tym bawiły.  Brały także udział w świątecznej sesji zdjęciowej. Pozowały do zdjęć grupowych i indywidualnych, a wszystko w specjalnie przygotowanej scenerii.

Zapytaliśmy co słychać u maluszków na co dzień?

Dzieci wraz z opiekunkami w ostatnim czasie organizowały kilka tematycznych imprez. Obchodzono między innymi: Dzień Dyni, Pluszowego Misia, Herbaty, Barbórkę, Mikołajki czy Dzień Myszki Micky.  Tego dnia uczestniczyły w zajęciach tematycznych: plastycznych, ruchowych, muzycznych. Dzieci ubierały się nawet w kolory odpowiadające spotkaniu: Dzień Dyni – pomarańczowy, Mikołajki – czerwony, Barbórka – czarny. Opiekunki organizują także dzieciom imprezy urodzinowe oraz tematyczne muzyczne piątki. 

Gdy sprzyja pogoda, Sówki i Liski wychodzą na spacery. Często zwykły spacer staje się nie lada wyzwaniem. Dzieci wyposażone zostały w kamizelki odblaskowe z logo gminy. Są teraz bezpieczniejsze i widoczne z daleka.  

Klub Dziecięcy w ramach zajęć bierze udział w  programie edukacyjnych „Wyzwania Bociana Teodora”.  Głównym celem projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem. 

Ramowy rozkład dnia w Klubie wygląda następująco: Dzieci schodzą się w godzinach od 6.30 do 8.00, w tym czasie odbywa się dowolna zabawa oraz zajęcia higieniczno-porządkowe, potem jedzą śniadanie, po czym organizowane mają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze oraz dydaktyczne (ruchowe, plastyczne, muzyczne, integracyjne). Jak pozwala pogoda wychodzą na spacery. Następny etap to posiłek i zajęcia wyciszające, odpoczynek, słuchanie bajek oraz sen. Po podwieczorku odbywają się zabawy integracyjne, edukacyjne, ruchowe i dowolne zabawy w kącikach zainteresowań. I tak do czasu odbioru dzieci przez rodziców.

– Mamy tyle dzieci na liście, ile Klub może przyjąć. – mówi kierownik Klubu, Beata Tycner. – Łącznie trzydzieści maluszków. Mamy także mnóstwo osób na liście rezerwowej. Widać jak duże zapotrzebowanie jest na tego typu placówki. Większość naszych dzieci we wrześniu pójdzie do przedszkola, więc większość dzieci z listy rezerwowej będzie mogła rozgościć się w Klubie.