We wtorek, 21 czerwca, odbył się Pierwszy Szkolny Dzień Harry’ego Pottera w SP. Święciechowa.

Akcja była pomysłem Przewodniczącej Samorządu Szkolnego Julii Łowickiej z klasy 7b oraz trzech fanek świata z książek J.K Rowling z klasy 8a: Dagmary Jankowiak, Marty Molendy oraz Nadii Ratajczak. 

Akcja przerosła organizatorki, które na ten dzień stały się Profesorkami Magii. Do pomocy dołączyła także Liwia Wąsik z 7b. Podczas zabawy uczniowie szkoły mogli dowiedzieć się, do którego z Domów Magii i Czarodziejstwa należą, sprawdzić swój poziom wiedzy o książkach i filmach, poznać swojego Patronusa, zaklęcie strażnika, czy też wybrać się na poszukiwanie Horkrusków ukrytych w całej szkole. Uczniowie, którzy zaliczyli wszystkie testy otrzymali pamiątkowe świadectwa prosto z Hogwartu, podpisane przez nasze profesorki. 

Ogromne brawa należą się wszystkim Profesorkom za przygotowanie całej akcji oraz przeprowadzenie testów. Trzy z nich opuszczają w piątek mury naszej szkoły, więc tym bardziej dziękujemy za sprawienie, że te ostatnie dni czerwca stały się magiczne.  Niezwykłe zainteresowanie uczniów tą akcją spowodowało, że na pewno nie będzie to ostatni Dzień Harry’ego w tej szkole.