W poniedziałek, 8 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Święciechowie odbyło się wiele działań z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

Święto zostało ustanowione, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a stało się to 7 kwietnia 1948 roku. Polska jest krajem członkowskim WHO od samego początku jej istnienia. Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce funkcjonuje od 1992 roku i ma swoją siedzibę w Warszawie. Na okoliczność obchodów Światowego Dnia Zdrowia każdego roku określany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który wymaga szczególnej uwagi. W tym roku przebiegało pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Temat przypomniał nam, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji.
W tym dniu najmłodsi uczniowie wzięli udział w quizie “Zgaduj- zgadula wiedzy o zdrowiu”, a starsi w konkursie wiedzy o zdrowiu. Na godzinach wychowawczych przygotowywano “zdrowe kanapki” lub “zdrowy deser”. Uczniowie klas IV-VI wykonali lapbooki na temat “Moje zdrowie-moje prawo”, a w czasie przerw lekcyjnych na boisku szkolnym zorganizowano wiele zabaw ruchowych w myśl hasła “Zamiast tortu, trochę sportu”.
Organizacją święta zajęły się panie Kamila Skrzypczak i Agnieszka Wojdyn.