To było bardzo wzruszające spotkanie dla przedszkolaków i pracowników przedszkola, ale przede wszystkim dla Pani dyrektor Marii Marczyńskiej.

Spotkanie niespodzianka – bo właśnie taki charakter miało wydarzenie, które zorganizowano 24 czerwca w auli Przedszkola Samorządowego Kraina Radości w Święciechowie. Kadra pedagogiczna, pracownicy przedszkola i dzieci z całej placówki pożegnały swoją Panią dyrektor, która w tym roku szkolnym kończy swoją pracę zawodową. Było to spotkanie trzymane w tajemnicy do samego końca. Wzruszeniom nie było końca, już od samego początku, kiedy to Maria Marczyńska zorientowała się, że wszyscy jej podopieczni przygotowali dla niej tak wspaniałą niespodziankę. Wszystkie grupy przedszkolne, a przypomnijmy, że w święciechowskim przedszkolu jest ich dwanaście, przygotowały część artystyczną. Pani Maria oglądała występy na tronie i w koronie. Były więc śpiewy, wiersze i tańce. Na scenie pojawiły się także przedszkolanki i pracownicy placówki, którzy do znanej melodii “Ale to już było” zaśpiewali:
“Dzisiaj cały przedszkolny świat
żegna wspólnie Panią Dyrektor.
Była Pani zawsze wśród nas,
więc się bardzo smucą dzieciaki.
Ale zamiast wylewać zły,
my złapiemy się teraz za ręce .
Zaśpiewamy ja i ty
Wspominając Panią w piosence.

Wiele lat minęło, była Pani z nami,
we wspomnieniach nam zostanie
ciepły uśmiech, dobre słowo, wielkie serce.
Dzisiaj dziękujemy, uśmiech przesyłamy,
i ze smutkiem, z wielkim żalem,
lecz z miłym wspomnieniem się żegnamy…….”

Kadra pedagogiczna będzie żegnać się jeszcze z Panią Marią w czasie wakacji. Natomiast dzisiejszy piątek był dniem, gdy po raz ostatni przed wakacjami w przedszkolu były wszystkie dzieci. Każda grupa wręczyła pani dyrektor upominki. Były prezenty od przedszkolaków i absolwentów przedszkola, były miłe słowa i dużo, dużo…. wzruszeń.
Na zakończenie nastąpiło symboliczne przekazanie korony osobie, która przejmie od nowego roku szkolnego obowiązki pani Marii i zostanie nową dyrektorką przedszkola.