W czwartek, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka nauczyciele i pracownicy Przedszkola Samorządowego  “Kraina Radości” w Święciechowie przygotowali przedstawienie dla dzieci.

Na widowni zasiadły wszystkie grupy przedszkolne – od maluszków po starszaków. Aula była wypełniona po brzegi. Wszystkich przywitała dyrektor przedszkola Dorota Lorych. Zaprosiła dzieci do kolorowego świata baśni. Przedstawienie było prawdziwą niespodzianką dla dzieci. Przedszkolaki żywo reagowały, gdy wśród aktorów dostrzegli „swoje” panie. A to wcale nie było łatwe zadania, bowiem panie przygotowały piękne kostiumy sceniczne. Na przedstawienie zaproszono także byłą panią dyrektor Marię Marczyńską i byłą wicedyrektor Gertrudę Rybakowską.
Przedstawienie pt. “CALINECZKA” przygotowała Maria Mazurek. Historia dziewczynki narodzonej z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę, której uroda zachwycała napotkanych bohaterów zrobiła na dzieciach duże wrażenie. Występ zasługuje na wielkie brawa. Nasza redakcja gratuluje pani reżyser, wszystkim aktorom, osobom zaangażowanym w przygotowania i utworzoną scenografię. Gratulujemy!