Przedszkole Samorządowe ze Święciechowy, jak co roku, wspierało akcję “Szlachetna Paczka”. Nauczyciele wraz z dziećmi przygotowali bombki, na których pojawiły się dane (wiek i płeć) osób potrzebujących. 

Przy współpracy z Młodzieżową Radą Gminy Święciechowa i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, część bombek zawisła na przedszkolnej choince. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, bombki bardzo szybko zniknęły z choinki, a pojawiły się paczki, które trafią do potrzebujących.

Angażując wspólne siły rodziców, przedszkolaków i nauczycieli włączyli się również w akcję “Kartka dla Seniora”. W krótkim czasie zostało przygotowanych ok 200 kartek świątecznych, które wraz z życzeniami świątecznymi od dzieci  zostaną przekazane seniorom.

Każdego roku w okresie świątecznym przedszkolaki pamiętają o zwierzętach. Tym razem włączyli się do akcji “Puszka dla okruszka”  i zorganizowali zbiórkę karmy dla “Boszkowskich kotów”. Tuż przed świętami wszystkie zebrane produkty trafią do kociaków.