Pierwszym dzieckiem urodzonym w gminie Święciechowa w roku 2021 była Adela Lis ze Strzyżewic. Nasza redakcja odwiedziła ją dokładnie miesiąc po jej narodzinach.

Adela urodziła się 3 stycznia o godzinie 20.52 w szpitalu w Lesznie. W chwili narodzin miała 50 cm długości i ważyła 3180g. Otrzymała wzorcowe 10 punktów w skali Apgar.
– Została urodzona w przysłowiowym „czepku” w dodatku trzymając się rączką za głowę! – wspominają rodzice.

Adela to druga córka Angeliki i Ernesta mieszkających w Strzyżewicach. W domu z niecierpliwością czekała na nią siostrzyczka Lena, która obecnie ma półtora roku. Siostrę przyjęła bardzo ciepło. Cieszy się na jej widok, zagląda do łóżeczka, chwyta za rączkę. Adelka jest karmiona mlekiem mamy, dlatego najlepiej czuje się w jej ramionach. Często się uśmiecha, bardzo lubi kąpiele. Jako pierwsi odwiedzili ją dumni dziadkowie. Ze względu na trwającą pandemie odwiedziny pozostałych członków rodziny zostały odłożone w czasie. Chrzciny Adelki rodzice planują na wiosnę, z nadzieją, że możliwe będzie spotkanie w dużym rodzinnym gronie.

Nasza redakcja dziękuje Państwu Angelice i Ernestowi za miłe przyjęcie i życzy rodzicom nieustannej radości i pociechy z córek, a maleńkiej Adeli i jej siostrze Lence zdrowia i pogodnego dzieciństwa.

Adelka w objęciach siostry