W pierwszy dzień letnich wakacji, 25 czerwca, na plaży w Gołanicach odbył się Piknik Rodzinny pn. “W Gołanicach na sportowo” oraz Obchody Nocy Świętojańskiej.

To był bardzo ciepły, wesoły, aktywny i ciekawy dzień. Na małych i dużych uczestników pikniku czekała moc atrakcji. Zabawa trwała już od godz.11.00. A co się działo? Możliwość pływania na żaglach, kanoe czy deskach. Możliwość zapoznania się z działaniami WOPR, Komendy Miejskiej Policji w Lesznie czy OSP, którzy informowali m.in. o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i właściwie udzielać pierwszej pomocy. Był turniej w Dwa Ognie, zawody w kanoe, zumba w wodzie, fitness, joga i pyszne jedzenie. O bezpieczeństwo przy stanowisku strzelniczym zadbała grupa GSZOT. Piknik rodzinny trwał do godziny 17.00. Później odbyła się zabawa taneczna z zespołem „Weekend” ze Śmigla oraz obchody Nocy Świętojańskiej w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Marynia ze Święciechowy.  

Organizacja imprezy: Gmina Święciechowa, Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie, Stowarzyszenie Sportowe Dziewiąta Fala, Powiat Leszczyński i Ochotnicza Straż Pożarna.