Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza na spotkanie promujące najnowszą książkę “Jan Amos Komeński w pigułce. Mała encyklopedia czeskiego geniusza stuleci”.

Podczas spotkania autorzy ujawnią kulisy powstawania publikacji. Wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia (wtorek) o godzinie 16.00. Zapraszamy do Muzeum przy ul. G. Narutowicza 31. Wstęp bezpłatny. Wydarzenie współorganizowane przez Akademię Nauk Stosowanych oraz Narodowe Pedagogiczne Muzeum i Biblioteka J.A. Komeńskiego w Pradze.

Książka jest pierwszym kompendium wiedzy o Janie Amosie Komeńskim (1592-1670). Życie i działalność wybitnego pedagoga i przywódcy Jednoty braci czeskich, ściśle związane z Lesznem, ukazane zostało na szerokim tle historycznym z bogatym materiałem ikonograficznym pochodzącym ze zbiorów polskich (szczególnie Muzeum Okręgowego w Lesznie) i czeskich. Praca zawiera m.in. chronologię wydarzeń z życia Komeńskiego, biogramy osób i prezentację miejsc z nim związanych, przegląd najważniejszych publikacji Komeńskiego oraz fragmenty wybranych dzieł. Książka jest pierwszym polskim wydaniem edycji czeskiej z 2020.

Książka do nabycie w siedzibie Muzeum, przy ul. G. Narutowicza 31 w Lesznie lub online

https://sklep5284787.homesklep.pl/pl/p/Jan-Amos-Komenski-w-pigulce.-Mala-encyklopedia-czeskiego-geniusza-stuleci/143