W sobotę, 18 maja, w Święciechowie odbyła się impreza pn. “EKSPLOZJA KULTURY” zorganizowana przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Święciechowie.

Całość rozpoczęła się o godz. 16.00 na placu przy ulicy Strzeleckiej w Święciechowie. W pierwszej części koncertu zaprezentowały się lokalne grupy artystyczne, zaproszeni goście i zaprzyjaźnione grupy zagranicznych gmin partnerskich. Na scenie pojawili się Chór Cecylia, przedszkolaki z grupy Biedronki, Zespół Pieśni i Tańca Marynia, UKS Mażoretki Artis Góra, wokaliści ze Studia Piosenki, Zespół Śpiewaczy Razem Raźniej, Zespół Śpiewaczy Wiola, grupa muzyczna z Niemiec (Grosshaberstdorf), stowarzyszenie kulturalno-artystyczna Dubaśnica z Chorwacji (Malińska), grupa muzyczna Tornarem z Francji (Aixe sur Vienne). Łącznie przez ponad trzy godziny przez scenę przewinęło się 280 tancerzy, muzyków i wokalistów.
Wieczorem na scenie zagrał i zaśpiewał zespół muzyczny Hash z Leszna. Następnie na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru Patrycja Markowska z zespołem. Artystka swoim niepowtarzalnym głosem i energetycznym występem zapewniła uczestnikom niezapomniane chwile. Na koniec “Eksplozji” odbyła się zabawa z DJ z ART-SOUND.
Samorządowy Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim artystom za udział w “Eksplozji Kultury” i uświetnienie swoimi występami części artystycznej koncertu oraz publiczności, która oklaskiwała wszystkie występy. Dziękujemy także wystawcom, firmie, która zapewniła atrakcje dla dzieci oraz gastronomom.

PIERWSZA CZEŚĆ KONCERTU (występy grup artystycznych):

DRUGA CZĘŚĆ KONCERTU (wieczorne występy):