Powiatowy Węzeł Rowerowy „Święciechowa” oficjalnie oddany do użytku.

Pierwszy węzeł rowerowy zarządzany przez powiat leszczyński powstał przy rondzie w Święciechowie, przy zbudowanej przez samorząd w ubiegłym roku ścieżce z Wilkowic w kierunku Gołanic. W rejonie ronda krzyżują się ścieżki w kierunku Wilkowic i dalej Mórkowa, Lipna i Smyczyny, w kierunku Gołanic i dalej Włoszakowic i Boszkowa oraz w kierunku Leszna i dalej w kierunku Dąbcza i Rydzyny, czy też Nowej Wsi, Pawłowic lub Kąkolewa.

Przy ścieżce, w rejonie ronda, powstało przyjazne dla rowerzystów miejsce odpoczynku. Ustawiona  została tam drewniana wiata z ławkami, a teren wokół niej utwardzony został kostką betonową. Zamontowano także stojaki, mapę powiatu leszczyńskiego z siecią ścieżek rowerowych i stację napraw rowerów oraz nasadzono drzewa i krzewy.

Na budowę pierwszego powiatowego węzła rowerowego samorząd otrzymał 19,3 tys. zł. dofinansowania z budżetu województwa wielkopolskiego. Łączny koszt prac wyniósł 42,4 tys. zł.

W oficjalnym oddaniu Powiatowego Węzła Rowerowego „Święciechowa” uczestniczyli m.in. członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Święciechowa Marek Lorych, wiceprzewodniczącą Rady Gminy Lipno Katarzyna Stachowiak, przewodniczący Rady Miejskiej Leszna Tomasz Malepszy i sekretarz gminy Wijewo Aneta Bajon.

(źródło: https://www.powiat-leszczynski.pl/aktualnosc/wydarzenia/4042-powiatowy-wezel-rowerowy-swieciechowa-oddany-do-uzytku-2.html)