INFORMACJA O UTRUDNIENIACH W RUCHU DROGOWYM.

W związku z organizacją imprez biegowych w ramach „Leszczyńskiego Festiwalu Sportu”w dniach 9 – 10 września 2023 r. w godz. 08:00 – 17:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w Lesznie, Strzyżewicach, Przybyszewie i Henrykowie.
W sobotę, 9 września, w rejonie „Żwirowni” na leszczyńskim Zaborowie odbędzie się kolejna edycja imprezy „Tortura Leszno” – biegu z przeszkodami. Ruch drogowy zostanie całkowicie zamknięty od godz. 8:00 do godz. 17:00 w Lesznie na odcinkach: ul. Złotnicza – odc. od ul. Chopina do ul. Henrykowskiej, ul. Henrykowska – odc. od Ronda Zaborowo w kierunku zachodnim, Rondo Zaborowo – zjazd z ronda w kierunku zachodnim, droga łącząca ul. Złotniczą z ul. Dożynkową (odc. do ul. Zachodniej).
W niedzielę, 10 września, zostaną zorganizowane dwie imprezy – „Bieg na 5 kilometrów” oraz „C&C Partners Półmaraton Leszno” na dystansie 21 km. W związku z ich organizacją od godz. 8:00 do godz. 17:00 całkowicie zostaną zamknięte drogi na trasie zawodów. tj.: Leszno, ul. Złotnicza – odc. od ul. Chopina do ul. Henrykowskiej, Leszno, ul. Henrykowska – odc. od Ronda Zaborowo w kierunku zachodnim, Leszno, Rondo Zaborowo – zjazd z ronda w kierunku zachodnim, Leszno, droga łącząca ul. Złotniczą z ul. Dożynkową (cała), Leszno, ul. Zachodnia – od przejazdu kolejowego w kierunku wschodnim, Przybyszewo – ul. Henrykowska, od końca terenu zabudowanego (droga gruntowa do Henrykowa), Przybyszewo – ul. Leśna (droga gruntowy), Przybyszewo – rejon ul. Granicznej i Przylesie (droga gruntowa), Henrykowo – od końca terenu zabudowanego (droga gruntowa do Przybyszewa).

W celu minimalizacji utrudnień na krótkim odcinku drogi powiatowej Strzyżewice – DW 323 / Henrykowo, w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego zostanie zastosowana tzw. „śluza” umożliwiająca przecięcie trasy biegu. Będzie ona czynna przed biegiem (do ok. godz. 11:00) oraz w momencie, gdy stawka będzie już na tyle rozciągnięta, by bezpiecznie zezwolić na przejazd pojazdów. Zwracamy jednak uwagę, że w momencie, gdy przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa zawodników, przejazd przez „śluzę” będzie niemożliwy.

W związku z powyższym 10 września niemożliwy będzie dojazd do cmentarza w Strzyżewicach oraz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Henrykowie.