We wtorek, 24 sierpnia, z Lasocic, Przybyszewa, Długiego Starego i Święciechowy wyjechała Pielgrzymka Rowerowa do Górki Duchownej.

Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej odbywa się od 21 do 30 sierpnia w 150. rocznicę śmierci Bł. Edmunda Bojanowskiego. Uczestnicy pielgrzymki z gminy Święciechowa do Sanktuarium przybyli w Dzień Chorych, 24 sierpnia. Modlili się w intencji chorych, cierpiących i służby zdrowia oraz wszystkich opiekujących się chorymi.

Pielgrzymka Rowerowa zorganizowana była w naszej gminie po raz 11. Rowerzyści wyruszyli o godz. 15.00 z Lasocic i Długiego Starego. Kilkanaście minut później dołączyli do grupy święciechowskiej i razem uczestniczyli w modlitwie. Ksiądz Błażej Stróżycki udzielił pielgrzymom błogosławieństwa.
Wspólnie ruszyli w kierunku Wilkowic, Mórkowa, Lipna, Żakowa i Górki Duchownej. Jak zawsze przy kościele w Mórkowie odmówili modlitwę. Pielgrzymi uczestniczyli w mszy świętej, osoby chętne w sakramencie namaszczenia chorych oraz sakramentu spowiedzi. Tą samą drogą wracali do domu. Rowerami do Górki wybrali się ksiądz Józef Wilk z Lasocic oraz ksiądz Konrad Rapior z Długiego Starego. Organizatorami pielgrzymowania byli Stowarzyszenie ZMW Przybyszewo oraz Samorządowy Ośrodek Kultury.