Klub Seniora działający w Święciechowie będzie otwarty przez cały okres wakacyjny.

W czasie wakacji zajęcia w klubie organizowane będą zgodnie z planem. Odbywać się będą przede wszystkim dla jego stałych uczestników, ale zaplanowano także szereg spotkań dla wszystkich chętnych seniorów z gminy.

W lipcu i sierpniu na terenie klubu organizowane będą warsztaty z projektu „Bezpieczny Senior w gminie Święciechowa” z wsparcia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Seniorów raz w tygodniu odwiedzać będą różni specjaliści. Zaplanowano m.in. spotkania z policjantem, psychologiem… W spotkaniach mogą uczestniczyć seniorzy, którzy na co dzień nie są członkami klubu. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy. Seniorzy z gminy będą mogli odebrać na własność pudełka życia. Już niedługo pojawi się więcej informacji na ten temat.

Klub Seniora otrzymał także dofinansowanie na prowadzenie dodatkowych zajęć warsztatowych. Odbędą m.in. zajęcia z jogi, czy spotkania z dietetykiem. Od września natomiast planują warsztaty językowe.

W Klubie Seniora zapisanych jest obecnie czternaście osób. Są jeszcze wolne miejsca. Można zapisywać się także na konkretne zajęcia czy warsztaty. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:

👤 KIEROWNIK: Monika Poprawa – Dorabiała

🏢 SIEDZIBA: ul. Kościelna 4, 64-115 Święciechowa

Klub Seniora otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

Seniorzy miło spędzają ze sobą czas. Grają w gry planszowe, prowadzą wspólne rozmowy, gotują i pieką, tworzą rękodzieła, rozwiązują łamigłówki….