Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Święciechowie przypomniał mieszkańcom o tym jak wartościowy w naszym życiu jest chleb.

W ramach inicjatywy zorganizowany został wyjazd do Jawora na Święto Chleba. Uczestnicy brali udział w warsztatach, uczyli się jaka idea związana jest z chlebem, dlaczego właśnie chleb jest tak ważny i jak wykonać najlepszy i najbardziej wartościowy wypiek.
Następnie Pani Longina z PZERiI przeniosła to na lokalne działania i zaprosiła mieszkańców do udziału w warsztatach wypieku chleba. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są rodzaje chleba, jakie są sposoby ich pieczenia, czy jak ważny jest dobór odpowiednich składników. Zakupiony z projektu wypiekacz posłużył nie tylko do wypieku pysznego, tradycyjnego pieczywa, ale także do długofalowych działań i przekazywana kolejnym pokoleniom kulturę jedzenia, celebrowania i szanowania chleba.
Projekt realizowany z dotacji programu Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.