Centrum Aktywności – Portal Organizacji Pozarządowych Gminy Święciechowa prezentuje działania stowarzyszeń z terenu gminy Święciechowa. Dziś przedstawiamy “Lasocice z Pasją”.

Przesłaniem lasocickiej organizacji jest przede wszystkim PASJA ale i też realizacja każdego, nawet tego najmniejszego projektu z sercem. Inspiracją jest zadowolenie każdego uczestnika, które jest motorem do dalszego działania. Stowarzyszenie Lasocice z Pasją działa od 2019 roku i nie zwalnia tempa. Przewodniczką i pomysłodawczyniom jego utworzenia jest sołtys wsi Lasocice Wiesława Małycha. Pani Wiesława na co dzień bardzo zaangażowana w życie społeczne po przeprowadzce z aktywnej wsi Strzyżewice, stwierdziła że brakuje jej takiej aktywności w Lasocicach. Wystarczyło kilka rozmów i na pozytywne reakcje mieszkańców wsi nie trzeba było długo czekać. Wspólnie z Panią Magdaleną Wasilewską oraz Katarzyną Dąbkowską zarejestrowały stowarzyszenie, które w swoich szeregach posiada kreatywne i energiczne kobiety. Mieszkanki stworzyły „miejsce”, które dba przede wszystkim o integrację mieszkańców ale też rozwija ich pasje. Fundusze pozyskiwane z zewnątrz umożliwiają organizację między innymi:
– cyklicznych warsztatów florystycznych z florystką p.Iloną Kominowską z kwiaciarni „Jedna na milion” w Lesznie
– warsztatów szkoleniowych z zakresu mediacji i komunikacji
– zajęć jogi, aerobiku
– wspólnego porządkowania, renowacji miejsc, pomników czy sadzenia roślin.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO2022.