Już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, zapraszamy do sali wiejskiej na kiermasz domowych ciast i ozdób wielkanocno – wiosennych. 

Akcja jest częścią wydarzenia pt. “Pogoń za zającem” organizowanego przez sołtysa i Radę Sołecką dla dzieci z gminy. Rodzice, nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Święciechowie postanowili natomiast,  przy okazji tej imprezy, przeprowadzić akcję charytatywną na rzecz Jagódki Smorowińskiej ze Święciechowy. Zgłosiła się rekordowa liczba rodziców chętnych do upieczenia ciast. Powstało też mnóstwo dekoracji wielkanocnych i wiosennych. Na kupno czekają przepiękne stroiki, wianki, zające i jaja wielkanocne. Zanim jednak trafią na kiermasz, zostaną ocenione przez organizatorów rodzinnego konkursu na najładniejszą ozdobę świąteczno – wiosenną. 

Zapraszamy w niedzielę palmową od godz. 14.00 na pyszne ciasto do słodkiej kawiarenki w sali wiejskiej. Dla największych łasuchów będzie też wata cukrowa. Zabierzcie trochę pieniędzy na ozdoby, dostępne w tym dniu na kiermaszu.