2 maja Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Wywieś flagę na Dzień Flagi! Świętujmy razem 2 maja! 🇵🇱

2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który w tym trudnym czasie toczącej się wojny na Ukrainie uzmysławia nam wartość i symboliczne znaczenie prostego gestu wywieszenia flagi narodowej.
Pamiętaj otaczanie symboli narodowych szacunkiem jest przywilejem, ale i obowiązkiem każdego obywatela. Każdy Polak i każda Polka wie, że biały i czerwony to kolory ich kraju. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. 🇵🇱
Każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez jej wywieszenie np. w oknie lub na balkonie swojego mieszkania czy przed domem.Ważne, abyśmy pokazali, że w tym dniu jednoczą nas barwy narodowe.🇵🇱 W tym roku mija również 18. rocznica formalnego uchwalenia Dnia Flagi.
Po raz kolejny zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

Mini przewodnik “Biało – czerwona” ( źródło: www.gov.pl)

https://www.gov.pl/attachment/4be58ce4-f085-4a1b-9d90-d3008ed6783e