Zachowanie podstawowych środków ostrożności.

Policjanci Zespołu Dzielnicowych w Święciechowie mając na uwadze bezpieczeństwo mieszańców oraz posiadanego mienia przypominają o konieczności zachowania podstawowych środków ostrożności, które w wielu przypadkach pomagają ochronić nasz dobytek oraz przeciwdziałać kradzieży.

Wzorem lat ubiegłych apelujemy, by zamykać pomieszczenia gospodarcze, samochody oraz domy i mieszkania, kiedy nie mamy nad nimi nadzoru. Nie pozostawiać na widoku lub w miejscach łatwo dostępnych dokumentów, portfeli, telefonów komórkowych, toreb lub innych wartościowych przedmiotów. Zalecamy również dużą ostrożność podczas kupna towarów lub usług od nieznanych nam osób zajmujących się handlem obwoźnym, a także zwracajmy uwagę komu podajemy nasze dane.

Ponadto prosimy, aby z dużą rozwagą korzystać z internetowych portali społecznościowych, pamiętajmy, że nie każda zamieszczona informacja jest potwierdzona i prawdziwa oraz, że nie każda osoba kieruje się dobrymi intencjami.  

JEŻELI POSIADASZ INFORMACJE O OSOBACH PODEJRZANYCH, ZAUWAŻYŁEŚ COŚ NIEPOKOJĄCEGO ZGŁOŚ TO DZWONIĄC POD NUMER ALARMOWY 112 LUB  POINFORMUJ ZESPÓŁ DZIELNICOWYCH W ŚWIĘCIECHOWIE : 519-064-488.